Akupresura. W jaki sposób mata z kolcami jest w stanie zadbać o nasz kręgosłup?

4 na 5 Polaków zmaga się z bólem pleców. Ta dolegliwość dotyka większości z nas, ale jej skutki są najpoważniejsze u osób po 30 roku życia. W takich przypadkach często pomaga fizjoterapia i rehabilitacja. Klinicznie udowodniono, że mata z kolcami jest skuteczna w łagodzeniu bólu pleców, szyi i rwy kulszowej. Nie zastępuje ona jednak procesu leczenia i diagnozy postawionej przez wykwalifikowanego lekarza.

Czym jest akupresura?

Akupresura to znana od wieków technika medycyny naturalnej. Jest to sztuka ucisku, która może wpływać na narządy wewnętrzne, takie jak mózg i serce. Poprzez stymulację konkretnych punktów nacisku, akupresura pomaga złagodzić napięcie mięśniowe w danym obszarze ciała, a także rozszerza naczynia krwionośne, aby odżywić komórki. Mówi się również, że techniki akupresury stymulują wydzielanie hormonów szczęścia, łagodząc zaburzenia natury nerwowej.

Jak działa mata z kolcami?

Mata z kolcami to wielofunkcyjny produkt, który przynosi ulgę w wielu schorzeniach, zwłaszcza w dolegliwościach pleców i szyi. Na wstępie warto zaznaczyć, że sama mata prawdopodobnie nie jest wystarczającym rozwiązaniem podczas poważnych dolegliwości. Na początek należy udać się do specjalisty w celu szczegółowej diagnozy. Niewątpliwie jednak akupresura może być nieocenioną pomocą w schorzeniach kręgosłupa czy szyi.

Obraz autorstwa Freepik

Mata do akupresury posiada specjalne bolce, które są równomiernie rozmieszczone na jej powierzchni. Na początku leżenie na niej może nie być zbyt przyjemne, gdyż ciało musi się dostosować do bólu. Ten dyskomfort jednak powoli mija. Stosowanie znanych technik automasażu, wraz z ćwiczeniami fizycznymi na macie akupresurowej pomaga poprawić krążenie krwi w organizmie. Doskonały rezultat uzyskuje się, gdy osoba łączy obie te metody.

Mata z kolcami zwiększa także poziom endorfin w organizmie. Regularne stosowanie maty do akupresury łagodzi ból, przyspiesza proces regeneracji organizmu, rozluźnia mięśnie i relaksuje. Można ją również traktować jako formę dobrego masażu ciała

Mata z kolami – dlaczego warto z niej korzystać?

Pozytywne skutki masażu akupresurowego wyrażają się w organizmie zarówno psychicznie jak i fizycznie. Już kilka/kilkanaście minut na macie powoduje przyjemne uczucie ciepła, poprawia się nasz nastrój, a ciało się relaksuje. Jak regularny masaż akupresurowy może wpłynąć na nasze ciało?

  • łagodzi ból pleców, 
  • zmniejsza dolegliwości bólowe wywołane rwą kulszową, 
  • łagodzi bóle nóg, mięśni i stawów, 
  • rozluźnia napięte mięśnie, 
  • wzmacnia układ nerwowy, 
  • łagodzi ból głowy i bóle migrenowe, 
  • ułatwia zasypianie, 
  • wspomaga walkę z bezsennością,
  • zmniejsza widoczność cellulitu, 
  • dotlenia komórki w organizmie. 

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: pvproductions

Materiał źródłowy: pranamat.pl,acusmed.pl,ortopedio.pl, sklep.sport-max.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.