Czy i dlaczego warto skorzystać z pozycjonowania Twojej strony? Pozycjonowanie stron Bydgoszcz

Search engine optimization, czyli SEO, to sposób optymalizacji stron internetowych, tak aby były łatwiejsze do znalezienia w wyszukiwarkach. Jest to profesja, którą możesz wykonać samodzielnie bądź skorzystać z usług sprawdzonej agencji. Kampanie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek mogą radykalnie zwiększyć ruch na stronie, konwersje i sprzedaż. Czy i dlaczego warto wydać pieniądze na usługi SEO oferowane przez agencje?

Po co mi pozycjonowanie stron w Bydgoszczy?

Pozycjonowanie strony to najważniejsze i najskuteczniejsze działania marketingowe mające na celu wypromowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Strona internetowa, która znajduje się wysoko w wyszukiwarce Google ma duży potencjał i może przyciągnąć nowych klientów. Witryny znajdujące się wyżej w wyszukiwarkach cieszą się dużym zaufaniem internautów. To właśnie przy użyciu wyszukiwarki Google użytkownicy internetu trafiają na strony i sklepy internetowe.

Dlaczego warto skorzystać z pozycjonowania strony www?

Pozycjonowanie stron internetowych ma na celu wzrost konwersji pozycji strony/sklepu internetowego w lokalnych wynikach wyszukiwania i nie tylko, na najważniejsze frazy dla danej branży. Pierwsza pozycja na frazę „sush Bydgoszcz” dla kogoś, kto prowadzi lokal z sushi w Bydgoszczy, musi pracować, aby generować klientów i wysokie zyski.

To, co musisz wiedzieć o SEO, to fakt, że jest to stała reklama. W przypadku kampanii płatnych, takich jak te wykorzystujące Google Ads, po zakończeniu płatności cała jej skuteczność przepada. Natomiast efekty uzyskane dzięki pozycjonowaniu będą działać przez długi czas.

/Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Skuteczne pozycjonowanie stron www może przynieść Twojej firmie wiele korzyści. Warto o nich wiedzieć i mieć je na uwadze przy wyborze sposobu promocji swojego biznesu w sieci. Przejdźmy więc do konkretów.

Pozycjonowanie zwiększa rozpoznawalność strony internetowej, co wpływa na wzrost zaufania klientów

Jedną z najważniejszych zalet jaką daje pozycjonowanie strony internetowej jest możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów. Dzięki SEO możemy pozycjonować bardzo dużą ilość fraz, które są codziennie wyszukiwane przez użytkowników na całym świecie. Wzrost odwiedzin na naszej stronie bezpośrednio przekłada się na wzrost konwersji i zapytań o oferowane przez nas produkty lub usługi.

Pozycjonowanie w Bydgoszczy nie tylko pozwala dotrzeć do dużej liczby nowych użytkowników, ale także sprawia, że chętnie wracają oni na naszą stronę i często stają się później naszymi klientami. Przyczynia się do tego między innymi atrakcyjna oferta firmy oraz wartościowy dla odbiorców content marketing. Dzieje się tak dlatego, że ciekawe treści, które odpowiadają na zapytania użytkowników, zwiększają ruch na stronie www i prowadzą do wyższych i długotrwałych konwersji.

Zdobycie przewagi nad konkurencją – pozycjonowanie Bydgoszcz

Wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania to także doskonały sposób na zwiększenie przewagi na tle konkurencji w swojej branży. Im więcej fraz kluczowych w topach, tym więcej wizyt użytkowników, którzy zaczną utożsamiać naszą stronę z konkretną ofertą, zapamiętując jednocześnie jej adres i nazwę firmy, co przełoży się na dodatkowe wejścia bezpośrednie w przyszłości.

Zwiększenie liczby linków prowadzących. Pozyskiwanie wartościowych linków

/Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Skuteczne SEO to między innymi wartościowe treści, a to z kolei zwiększa liczbę naturalnych linków prowadzących do naszej strony. Dzieje się tak dlatego, że użytkownicy chętnie dzielą się ciekawymi i przydatnymi materiałami oraz polecają innym strony internetowe , którym ufają. W ten sposób tworzą naturalne linki, które dodatkowo wspierają i wzmacniają efekty pozycjonowania stron www.

Dobrym przykładem jest tworzenie treści na blogi i inne strony, które dostarczają informacji o Twojej firmie lub produktach. Przydatne może być pisanie artykułów na tematy związane z Twoją marką (na przykład, jeśli sprzedajesz buty, napisz o tym, jak wybrać buty dla mężczyzn), aby przyciągnąć odwiedzających, którzy już wykazali zainteresowanie Twoim tematem. Im więcej gości przyciąga Twoja strona, tym większe prawdopodobieństwo, że niektórzy z nich zostawią komentarze lub zamieszczą linki do niej z własnych stron – wszystko dobre dla SEO!

SEO przyciąga potencjalnych klientów. Pozycjonowanie sklepów internetowych

Słowa kluczowe są rdzeniem SEO. To klucz do skutecznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Właściwy i precyzyjny dobór słów kluczowych zwiększa szansę nie tylko na poprawę swojej widoczność w wyszukiwarce Google, ale także pomaga dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów.. Istnieje wiele narzędzi, które ułatwiają wybór odpowiednich słów kluczowych dla Twojego biznesu. Pomocne mogą być na przykład Senuto, Google Trends, Übersuggest czy Planer słów kluczowych od Google. Warto zapoznać się z tymi narzędziami bardziej szczegółowo, ponieważ mogą one znacznie ułatwić pozycjonowanie sklepu internetowego i proces optymalizacji witryny pod kątem słów kluczowych.

Większa sprzedaż bezpośrednia. Lokalne pozycjonowanie Bydgoszcz

Pozycjonowanie stron sprawdza się w przypadku potencjalnych klientów, którzy już wiedzą, czego potrzebują i który sklep może im pomóc. Można śmiało założyć, że takie osoby najchętniej korzystają ze sklepu uplasowanego na jednym z pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwania.

/Obraz autorstwa Freepik

Żeby było jasne, w SEO nie chodzi o stworzenie strony, która jest dobra pod względem merytorycznym, ale raczej o stworzenie strony, która dobrze sprawdza się w rankingu. Dlatego też skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to takie, które wyniesie nas na jedną z pierwszych pozycji na daną frazę. W zależności od branży takie pozycjonowanie strony może być łatwiejsze lub trudniejsze, wszystko zależy od istniejącej konkurencji na rynku.

Na czym polega pozycjonowanie lokalne?

Dzięki metodom takim jak pozycjonowanie lokalne czy SEO z użyciem fraz lokalnych często nawet małe firmy mogą uszczknąć coś dla siebie. często nawet małe firmy mogą jeszcze trafić do pierwszej dziesiątki. Firmy, które nie posiadają własnej domeny są tutaj wyjątkowo pokrzywdzone, ponieważ Google szukając konkretnych treści zawsze wybierze strony z własną domeną.

W zakresie pozycjonowania lokalnego stosuje się szereg technik w celu wpłynięcia na widoczność strony internetowej w wyszukiwarce Google ograniczonym do określonego regionu. Jest to ważne, ponieważ wyszukiwania lokalne generują większy ruch niż wyszukiwania ogólnokrajowe.

Lokalne firmy mogą to wykorzystać, upewniając się, że ich strony internetowe są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwania lokalnego i że są one wymienione w usłudze Google Moja Firma oraz Google maps.

Agencja SEO – czy warto wydać pieniądze?

Odpowiedź, jak zawsze, brzmi: to zależy. Oczywiście nie każdy będzie potrzebował takiej usługi, gdyż sporą część usług SEO-wców możemy wykonać sami. Wymaga to jednak dużej wytrwałości i czasu na wykonanie działań, których efektów możemy nie widzieć przez wiele miesięcy, a w przypadku błędnych działań możemy ich nigdy nie zobaczyć, a nawet sobie zaszkodzić. Jeśli zależy nam na pojawieniu się na wysokiej pozycji, uzyskaniu większego ruchu na stronie czy wzmocnieniu wizerunku w sieci, to wybór odpowiedniej agencji SEO może okazać się kluczowy. Warto przy tym przyjrzeć się profilowi agencji, jej portfolio oraz recenzjom zadowolonych lub mniej zadowolonych klientów. Specjaliści SEO są też zazwyczaj specjalistami od płatnych wyników wyszukiwania, więc z pewnością będą wiedzieli, jaką strategię SEO wybrać w naszym przypadku.

Ile kosztuje pozycjonowanie? Działania SEO nie są tanią usługą, nie przynoszą szybkich rezultatów, a pierwsze efekty procesu pozycjonowania zauważalne są dopiero po jakimś czasie. Niemniej jednak dla dobra naszej strony www, powinniśmy przynajmniej pomyśleć o optymalizacji, jeśli chcemy mieć jakiekolwiek znaczenie w sieci. Pamiętajmy, że zawsze warto zapytać o bezpłatną wycenę. Nie musimy przyjmować przedstawionej nam usługi pozycjonowania. To my wybieramy odpowiednią dla nas strategię pozycjonowania.

________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: Diggity Marketing, Pixabay

Materiał źródłowy: mobiletrends.pl, delante.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.