Kocyk bambusowy dla niemowlaka – czy warto kupić?

Spokojny sen dziecka ma dla rodziców ogromne znaczenie. Kocyk bambusowy jest jednym z najbardziej ekologicznych i bezpiecznych dla niemowlaka. Włókno bambusowe posiada naturalne właściwości antybakteryjne, które pomagają utrzymać idealną temperaturę do snu i odpoczynku. Trudno zliczyć zalety kocyków bambusowych.

Wybór kocyka może okazać się wyzwaniem. Większość kocyków wykonana jest z bawełny, która nie jest zbyt wygodna dla wrażliwej skóry dziecka. Kocyki bambusowe są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ oferują miękkość i komfort naturalnych włókien, dzięki czemu Twój maluch będzie zadowolony i szczęśliwy przez całą noc.

Kocyk bambusowy – dlaczego tkanina bambusowa to dobry wybór?

Kocyki bambusowe to najbezpieczniejszy i najzdrowszy wybór dla Twojego maluszka. Wykonane w 100% z organicznie uprawianych włókien bambusowych, kocyki te są lekkie, oddychające i bezpieczne przez cały rok. Oprócz tego, że świetnie regulują temperaturę ciała i świetnie pochłania wilgoć, tkanina bambusowa pomaga regulować pocenie się i może utrzymać uczucie chłodu na skórze nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest gorąco. Dzieci będą spać lepiej wiedząc, że są w bezpiecznym środowisku, więc ty będziesz spać lepiej wiedząc, że Twoje dziecko jest spełnione.

Kocyk bambusowy wyjątkowo miękki, oddychający i lekki. Zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i komfort termiczny o każdej porze, zarówno latem, jak i zimą. Dodatkowo doskonale wchłania wilgoć i transportuje ją na zewnątrz, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje dziecko zawsze będzie spało pod suchym przykryciem.

/Obraz AntoniaRusev z Pixabay

Bawełna bambusowa to naturalny materiał, w którym wszystkie jego pory wypełnione są powietrzem, dzięki czemu powstaje miękkość przypominająca bawełnę. Dzięki temu bambusowe kocyki są przyjemne w dotyku, gładkie i wygodne do spania. Ich cechą charakterystyczną jest to, że bambus jest naturalnie hipoalergiczny, ze względu na swój unikalny skład ma właściwości antyalergiczne. To idealny wybór dla wrażliwej skóry dziecka.

Bambusowy kocyk dla dziecka to produkt, z którego będziesz korzystać przez wiele lat. Sprawdza się zarówno w domu, jak i podczas podróży w samochodzie czy spacerów w wózku. Produkt ten chroni również przed promieniami UV.

Ponad to otulacze bambusowe możesz stosować już od narodzin dziecka. Są one dla nich całkowicie przyjazne i bezpieczne. Dodatkowo doskonale nadają się do otulania naszego noworodka, dzięki czemu zapewniasz mu poczucie bezpieczeństwa. Są nieco cięższe niż inne produkty wykonane z przędzy, dzięki czemu dobrze przylgną do ciała dziecka. Mimo tego bambus jest delikatny. Nasz maluszek z pewnością się z nim polubi.

Koc bambusowy – idealny dla małych i dużych

Bambusowy kocyk dla niemowląt to naturalny, ekologiczny i oddychający wybór, który zapewni Twojemu dziecku ciepło przez cały rok. Miękkość kocyka dopasowuje się do delikatnej skóry dziecka, a jego naturalne właściwości antybakteryjne utrzymują ją w czystości i zdrowiu. To świetny wybór jako całosezonowe okrycie dla malucha.

Nie ma nic lepszego niż otulenie dziecka miękkim, niesamowicie wygodnym i oddychającym kocykiem wykonanym z najlepszych naturalnych materiałów. Włókno bambusowe to jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów do kontaktu ze skórą. Dzięki swoim naturalnym właściwościom materiał ten nie rodzi alergii, nie obciera i nie powoduje przegrzania.

Podczas prania koców bambusowych ważne jest, aby nie dodawać środków zmiękczających, ponieważ może to doprowadzić do utraty ich właściwości.

_________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: Michal Jarmoluk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.