E-book – mnóstwo zalet i szereg możliwości

Czytanie książek to wartościowa rozrywka dla każdego bez względu na wiek. Wiele osób nie może sobie jednak pozwolić na posiadanie obszernej kolekcji książek ze względu na brak miejsca na regał lub zbyt napięty miesięczny budżet. Rozwiązaniem jest e-book: pozwala on na czytanie popularnych dzieł w formie elektronicznej, co zwalnia miejsce, dzięki czemu można kupić kolejne książki.

Oszczędność miejsca

Niektórzy z nas nie mogą oprzeć się pokusie nowych książek. Ale ponieważ nigdy nie mieszczą się na naszych półkach, nowe nabytki piętrzą się bezładnie na biurku, szafkach lub podłodze. Więcej miejsca do przechowywania to żaden problem z czytnikiem e-booków!

Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej wadze urządzenia, z pewnością znajdziesz w naszym wyborze coś dla siebie. Niektóre z urządzeń posiadają możliwość powiększenia zapasu wolnej przestrzeni dzięki złączu kart pamięci. Przy współczesnych warunkach życia (przede wszystkim częste podróże i przeprowadzki) takie udogodnienie okazuje się po prostu nieocenione. Wielkość urządzenia sprawia, że zmieści się ono nawet w niewielkiej damskiej torebce.

Posiadanie e-czytnika lub tabletu pozwala nie tylko na kupowanie i czytanie książek z księgarni internetowych, ale także na korzystanie z wielu ogólnodostępnych materiałów. Posiadanie go jest więc przydatne nie tylko do rozrywki, ale także do nauki języków obcych.

E-book tańszy niż tradycyjna książka

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ksiazki-kontra-technologia-pod-duzym-katem_23-2149765857.jpg
Obraz autorstwa Freepik


Cena e-booka jest średnio o 15% niższa od ceny wydania papierowego. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na zakup „Cmentarza w Pradze” Umberto Eco, to za wydanie papierowe zapłacimy 28,98 zł, natomiast za e-booka 19,25 zł – o 10 zł mniej.

Jest to forma dystrybucji, która oferuje większy stopień wygody i oszczędności. Przede wszystkim dlatego, że stworzenie e-booka nie wymaga od wydawcy uwzględnienia opłat za papier, klej, druk, transport, przechowywanie i wiele innych rzeczy. Choć może się to wydawać zaskakujące, lektura cyfrowa to nic innego jak plik komputerowy – bezpośredni transfer informacji od autora (i wydawcy) do naszego urządzenia.

Nie ulega wątpliwości, że zakup czytnika e-booków to droga inwestycja, ale korzyści z niej płynące są tego warte. Jeśli kupimy taką samą ilość książek jak dotychczas (12), w łącznej cenie 360 zł, ale za pośrednictwem e-booków, to zaoszczędzimy około 120 zł.

Czytanie zawsze i wszędzie

Czytanie przy sztucznym świetle zdecydowanie nie jest tak przyjemne jak czytanie przy świetle dziennym. W sytuacjach, gdy nie możesz liczyć na naturalne światło, użycie światła lampy lub napowietrznej oprawy sufitowej może być najlepszym rozwiązaniem dla Twoich oczu, ale samo to oświetlenie utrudni Ci wciągnięcie się w książkę. Tekst stanie się trudny do odczytania, a Twoje oczy będą nadwyrężone w krótkim czasie.

Jeśli często czytamy z tabletem w nocy, powinniśmy kupić model wyposażony w dodatkowe źródło oświetlenia. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup e-czytnika z wbudowanymi diodami doświetlającymi, które są automatycznie dostosowywane do potrzebnej siły. Tę przydatną funkcję docenią zwłaszcza czytelnicy preferujący nocne czytanie! Jeśli nie znaleźliście przygotowanych przez nas poradników na bieżąco, nie wahajcie się dać nam znać, czego jeszcze byście chcieli!Obraz główny autorstwa rawpixel.com na Freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.