Pozycjonowanie stron internetowych i sklepów internetowych – jak znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania?

Strona internetowa firmy jest jej najważniejszym narzędziem marketingowym. Silna, dobrze pozycjonowana i przyjazna dla użytkownika strona internetowa może stanowić różnicę między sukcesem a porażką naszej firmy.

Dobra wiadomość jest taka, że dostępne są zasoby, które pomogą firmie w pozycjonowaniu witryny. Wykwalifikowany ekspert SEO będzie w stanie ocenić witrynę i przedstawić zalecenia dotyczące jej ulepszenia.

Jak pozycjonować stronę internetową? Współpraca z agencją SEO

Eksperci SEO mogą pomóc w realizacji wielu z poniższych zadań:

 1. Badanie słów kluczowych – przy opracowywaniu strategii pozycjonowania strony internetowej ważne jest, aby wiedzieć, jakich słów kluczowych i fraz kluczowych używają ludzie szukający produktów podobnych do naszeego. Ekspert SEO może przeprowadzić badanie słów kluczowych i określić, jakie frazy najprawdopodobniej przyciągną ruch z wyszukiwarek takich jak Google czy Bing.
 2. Optymalizacja strony – kiedy już wiemy, na jakie słowa kluczowe chcemy trafić, nadszedł czas na optymalizację treści, tak aby wyszukiwarki mogły je łatwo znaleźć. Optymalizacja strony polega na dodaniu meta tagów i tytułów, napisaniu treści o wysokiej jakości, użyciu strategicznych znaczników nagłówków (H1) oraz upewnieniu się, że każda strona posiada wewnętrzny link do strony głównej lub innej strony w witrynie (tzw. linkowanie krzyżowe).
 3. Optymalizacja off-page – optymalizacja off-page obejmuje współpracę z innymi witrynami, takimi jak platformy mediów społecznościowych i katalogi artykułów. Celem jest zbudowanie linków, które pomogą witrynie w uzyskaniu wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Linki przychodzące są jednym z najważniejszych czynników decydujących o pozycji witryny w wyszukiwarkach takich jak Google. Linki z innych witryn wskazują, że treść naszej witryny jest istotna dla innych, więc Google liczy te linki jako głosy świadczące o autorytecie i znaczeniu naszej witryny. Dzięki działaniom off page przyciągnięcie potencjalnych klientów i stworzenie ruchu na stronie internetowej będzie znacznie łatwiejsze.
 4. Marketing w mediach społecznościowych – marketing w mediach społecznościowych to wykorzystanie platform i serwisów społecznościowych do promowania produktów lub usług.
 5. Przygotowywanie treści witryny – głównym celem SEO jest sprawienie, aby treść była łatwa do znalezienia w wyszukiwarkach. Im lepiej tekst jest napisany, sformatowany i zorganizowany, tym wyższa jest jego pozycja w wyszukiwarkach, takich jak Google czy Bing. Pisanie treści o wysokiej jakości jest ważną częścią każdej strategii SEO, ponieważ to właśnie ich szukają użytkownicy korzystający z wyszukiwarek takich jak Google czy Bing. Treści wysokiej jakości obejmują dobrze napisane artykuły, które stanowią wartość dla użytkowników. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych nie może obejść się bez jakościowych treści na stronie internetowej.

Elementy strategii skutecznego pozycjonowania strony internetowej

 • Odpowiednie słowa kluczowe i frazy kluczowe;
 • zadbanie o optymalizację techniczną strony;
 • treści na stronie;
 • pozycjonowanie lokalne;
 • pozyskiwanie wartościowych linków;
 • skupienie się na widoczności strony w mediach społecznościowych;
 • content marketing;
 • audyt seo strony internetowej;
 • algorytmy google;
 • i wiele innych.

Pozycjonowanie strony internetowej – korzyści płynące z pozycjonowania stron internetowych

SEO to proces optymalizacji strony internetowej w celu podniesienia jej pozycji w wyszukiwarkach. SEO ma na celu zapewnienie użytkownikom jak najlepszych doświadczeń poprzez zapewnienie łatwej nawigacji w witrynie i znalezienie dokładnie tego, czego szukają.

SEO to szeroki termin, który obejmuje wiele różnych technik pomagających witrynie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Należy pamiętać, że istnieje wiele sposobów optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek, ale nie wszystkie metody są skuteczne lub konieczne dla wszystkich witryn.

Oto kilka korzyści płynących z SEO:

 • Lepsze wrażenia użytkowników – po zoptymalizowaniu treści pod kątem wyszukiwania użytkownicy będą mieli lepsze wrażenia z korzystania z witryny i będą bardziej skłonni do ponownych odwiedzin.
 • Zwiększony ruch na stronie – zwiększając swoją widoczność w wynikach wyszukiwania, przyciągniemy więcej odwiedzających z organicznych wyszukiwań – zarówno z Google, jak i z innych wyszukiwarek, takich jak Bing czy Yahoo!
 • Zwiększona sprzedaż i liczba potencjalnych klientów – kiedy ludzie zaczną odwiedzać naszą stronę, możem zastosować techniki optymalizacji konwersji (takie jak testy A/B), aby zwiększyć ich szanse na dokonanie zakupu lub zapisanie się na usługi.

Pozycjonowanie stron www – kogo zatrudnić do poprawy pozycji strony www w wynikach wyszukiwania?

Najprostszym sposobem na zwiększenie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania jest zatrudnienie kogoś, kto wie, co robi.

Istnieje wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem, które twierdzą, że mogą pomóc w poprawieniu pozycji w wyszukiwarkach, ale bardzo niewiele z nich naprawdę wie, co robi.

Właściwa firma SEO będzie dysponować zespołem specjalistów posiadających rozległą wiedzę na temat optymalizacji wyszukiwarek i marketingu internetowego. Najlepsze firmy mają także doświadczenie w pracy z głównymi wyszukiwarkami (Google, Bing, Yahoo) i mogą przedstawić referencje od zadowolonych klientów.

Wybierając firmę SEO, należy zwrócić uwagę na taką, która świadczy usługi na każdym etapie procesu: badanie i analiza słów kluczowych, optymalizacja on-page, optymalizacja off-page, link building, optymalizacja techniczna oraz raportowanie i śledzenie.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistą od pozycjonowania stron internetowych https://lukaszsurma.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.