Jak grać żeby wygrać? Wszystko o maszynach hazardowych

W dzisiejszych realiach scena nieco groteskowa, ale jednocześnie mająca odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ilu z nas chciałoby jak bohater filmu zainwestować tak niewiele i wygrać fortunę, nawet nie mając pojęcia jak grać na maszynach. Szukając odpowiedzi na pytanie „jak grać?” należy pójść nieco dalej, niż tylko liczyć na uśmiech losu i podejść do tego zagadnienia bardziej profesjonalnie. Używając terminologii pokerowej, należy kierować się „samodyscypliną”. Jak jednak ma się ona do gier, w których działania zależą głównie od programu maszyny, a nie od naszych umiejętności rozgrywania poszczególnych wariantów rozdań?

Tak naprawdę jest kilka aspektów, które decydują o tym, czy jesteśmy w stanie skutecznie kontrolować swoje szczęście. Po pierwsze – zrozumienie, że ważne jest nie tylko to, jakie manipulacje są możliwe na każdym etapie zarządzania grą (w tym zmiana wielkości zakładu), ale także kiedy należy je stosować w trakcie gry. Po drugie – konieczne jest nauczenie się, ile pieniędzy można sobie pozwolić na straty i nadal pozostać w granicach budżetu ustalonego dla siebie przez siebie. I wreszcie – wiedzieć, kiedy przestać grać, bo wszystko zostało już wyczerpane.

Jak zacząć grać, tak żeby wygrywać?

Pytanie o to, jak grać na maszynie, aby wygrać, zadaje sobie wielu hazardzistów. Odpowiedź jest prosta: maszyny to bardzo szybki sposób na powiększenie swojego portfela. Wielu wie, że w ten sposób można zarówno bardzo szybko powiększyć swój kapitał, jak i bardzo szybko go stracić. Takie właśnie są maszyny: nieprzewidywalne zarówno na korzyść jak i na niekorzyść gracza, kapryśne nie dające plusa In plus dla gracza, gdy wydaje mu się, że powinny „dać”. A wszystko zależy od programu maszyny.

/Obraz stokpic

Należy najpierw poznać specyfikę maszyn, rodzaje gier na poszczególnych maszynach, zapoznać się z ich zasadami, wariantami gry. Te informacje w połączeniu z czystą matematyką, naszymi zasobami finansowymi, ustalonymi zasadami samodyscypliny gracza podpowiedzą nam jak grać na maszynach. Może nie dadzą nam recepty na pewny sukces, ale pomogą zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej. A więc po kolei…

Zasady gry – czyli co zrobić, żeby się kontrolować

Pytanie jest jedno. Czy lepiej nauczyć się grać na automatach czy jak raczej je oszukiwać? Odpowiedź jest prosta: nauczyć się grać w taki sposób, aby nie stracić wszystkiego i nie kombinować jak oszukać maszyny. Wybierając maszynę, powinniśmy ustalić sobie pewne zasady:

  • jaki kapitał mamy do dyspozycji;
  • minimalna wygrana: co nas satysfakcjonuje, po czym wychodzimy z gry;
  • maksymalne zainwestowane środki, po zainwestowaniu których wychodzimy z gry mimo braku wygranych.

Warto wspomnieć, że powyższe zasady dotyczą zarówno maszyn stacjonarnych, jak i internetowych. Mając określone zasady własnej gry, których będziemy się sztywno trzymać, możemy wybrać maszynę i wybór ten powinien być uzasadniony posiadanym kapitałem. Musisz mieć świadomość, że nie ma sposobów na obejście maszyn hazardowych. Jedna maszyna da Ci wygraną już po pierwszym obrocie, a inna dopiero po setnym obrocie. Stąd zabierając się za grę na automatach musisz być przygotowany na czarny scenariusz – że jakakolwiek wygrana przyjdzie w późniejszym etapie gry, lub nawet wcale się nie pojawi.

/Obraz Pexels

Podstawowe pojęcia

  • RTP (Return To Player) – to zaprogramowany procent zwrotu postawionej przez gracza stawki. Trzeba jednak od razu sprostować, że nie oznacza to ustawienia maszyny tak, aby zawsze wracała do Ciebie określona część wrzuconych pieniędzy.
  • Volatility – zmienna maszyny w taki sposób, by nie wypłacała wygranych z określoną regularnością, ale aby szczęśliwy układ pojawiał się tak losowo, jak tylko można przy jednoczesnym utrzymaniu RTP na ustalonym poziomie. Oczywiście podpowiadamy: wysokie ryzyko = rzadka, ale wysoka wygrana; niskie ryzyko = częsta, ale niska wygrana.
  • Runda bonusowa to dodatkowe kręcenia, dzięki którym masz szansę zarobić dodatkowe środki za darmo. Czasami taka runda obarczona jest dodatkowym ryzykiem, ale to Ty decydujesz, czy w nią wchodzisz i kiedy z niej rezygnujesz.
  • Wild – funkcja specjalna która jest w stanie zastąpić inny symbol, dzięki czemu Twoje szanse na wygraną rosną. Wildy występują też zresztą w różnych odmianach, np. sticky wild, czyli symbol, który utrzymuje się niezmiennie na swojej pozycji nawet po ponownym zakręceniu.
  • Max bet – to maksymalna stawka za obrót (1 kręcenie). Większość automatów – a już na pewno wszystkie automaty online – mają ograniczoną stawkę max betu. Służy to przede wszystkim dwóm celom :zabezpieczeniem przed praniem brudnych pieniędzy, zabezpieczeniem impulsywnych graczy przed stawianiem wszystkiego na jedną kartę… znaczy spin.

___________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: stokpic

Materiał źródłowy: bettingexpert.com, legalnekasyno.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.